Tel.: 883 752 738
Koszyk 0,00 zł

Jak przechowywać namiot zimą

Czy jesteś jednym z tych, którzy mają swój pierwszy nożycowy namiot imprezowy? Cieszyłeś się pod nim chwilami odpoczynku i relaksu przez całe lato. Jesienią zaczynają się jednak przymrozki. To odpowiedni czas na złożenie namiotu nożycowego i przechowania go przez całą zimę.

Zloženie strechy z párty stanu

Podamy Ci kilka wskazówek, jak prawidłowo przechowywać namiot imprezowy przez zimę. Niewłaściwe przechowywanie może znacznie pogorszyć stan namiotu imprezowego.

  1. Ściągnij dach z konstrukcji. Nie zalecamy przechowywania przez dłuższy czas namiotu imprezowego z dachem przymocowanym do konstrukcji.
  2. Plandekę dachową i ściany boczne czyścimy wilgotną szmatką lub szczotką. Nie próbuj prać plandek namiotu w pralce, ponieważ gumowana część i warstwa ochronna może się zniszczyć, a wtedy namiot nie będzie już chronił Cię przed deszczem
  3. Dokładnie osusz plandekę dachową i ściany boczne. Zalecamy korzystanie z naturalnego światła słonecznego. Do wyschnięcia plandek wystarczą 1-2 godziny słonecznej pogody. Nigdy nie składuj mokrych lub wilgotnych plandek, może to doprowadzić do powstawania pleśni na powierzchni dachu.
  4. Złóż plandeki (dachową i boczne) i przechowuj je w tekstylnej torbie lub pudełku, aby nie były hermetycznie zamknięte. Przechowywanie w hermetycznej torbie mogłoby skutkować tworzeniem się pleśni itp. Jeśli jednak taka rzecz Ci się przytrafi, posiadamy w naszej ofercie plandeki zapasowe.
  5. Wyczyść konstrukcję namiotu, a w szczególności części, które dotykają ziemi. Konstrukcja nie wymaga tyle uwagi, co plandeka dachowa. Konstrukcję wystarczy przechowywać w suchym miejscu. Nie polecamy wilgotnych piwnic, aby uniknąć jej korozji .

Teraz wiesz, jak prawidłowo przechowywać namiot nożycowy przez zimę, aby mógł służyć Ci przez następne letnie sezony.

 

Więcej podobnych artykułówni -------------------------