Tel.: 883 752 738
Koszyk 0,00 zł

Jak wybrać namiot imprezowy

Namioty imprezowe stały się integralną częścią wielu imprez. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wiaty na rodzinny grill, wesele czy imprezę firmową, namioty imprezowe zapewnią Ci idealną ochronę nie tylko przed deszczem, ale także przed palącym słońcem. Jeśli rozważasz kupno namiotu imprezowego - mamy dla Ciebie kilka wskazówek

Znamy kilka rodzajów konstrukcji namiotów imprezowych. Do najczęściej stosowanych należą klasyczna konstrukcja rurkowa i szybkorozkładana konstrukcja nożycowa.

System rurkowy

Konstrukcja rurkowa jest nieco tańsza, ale jej obsługa jest bardziej czasochłonna i skomplikowana. Jeśli potrzebujesz szybko rozbić namiot, konstrukcja rurkowa z pewnością nie jest dla Ciebie odpowiednia. Złożenie rurek namiotu nie tylko zajmuje dużo czasu, ale szczególnie jedna osoba będzie miała z tym problem

Konstrukcja rurkowa jest niestabilna i wrażliwa na nawet niewielkie podmuchy wiatru.

System nożycowy

Nożycowa konstrukcja namiotu imprezowego charakteryzuje się szybkością rozłożenia, mobilnością i kompaktowymi wymiarami po złożeniu. W przeciwieństwie do konstrukcji rurkowej, do ustawienia namiotu imprezowego o konstrukcji nożycowej nie są potrzebne żadne narzędzia i nawet jedna osoba może go rozstawić bez żadnych problemów.

Szybko rozkładana konstrukcja nożycowa zapewnia również większy komfort podczas transportu i przechowywania. W kilka minut namiot złożysz i zmieści się on w bagażniku mniejszego samochodu: najdłuższy bok ma tylko 1,48m. W przypadku konstrukcji z profili sześciokątnych jest to 1,6m. Potrzebujesz na to naprawdę tylko kilka minut i nie musisz tracić swojego cennego czasu. Wszystkie konstrukcje szybkorozkładane są skręcane, więc w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń można samodzielnie wymienić uszkodzoną część.

Wybór wielkości namiotu

Párty stany v rôznych veľkostiach

Ale najważniejszą rzeczą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru namiotu. To zależy od jego  przeznaczenia i dla ilu osób kupisz namiot imprezowy. Jeśli potrzebujesz stoiska sprzedażowego, namiot imprezowy o wymiarach 2x2m  pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach wynajmu powierzchni.

Planujesz dużą uroczystość rodzinną lub firmową z dużą ilością osób? Namiot imprezowy o wymiarach 6x3m zapewni Twoim gościom królewską przestrzeń do rozrywki. Najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się rozmiar namiotu to 3x3m, znajduje on wszechstronne zastosowanie m.in. takie jak namiot promocyjny, stoisko sprzedażowe, pawilon ogrodowy i wiele innych. Namioty imprezowe można również łączyć ze sobą, dzięki czemu możesz stworzyć rozmiar, którego potrzebujesz.

Materiał konstrukcji

Kolejnym istotnym elementem przy wyborze namiotu imprezowego jest materiał konstrukcji.

Konstrukcja stalowa

to podstawowa i najlepiej sprzedająca się wersja namiotu imprezowego. Konstrukcja jest cięższa, powierzchnia malowana farbą proszkową. Średnica nogi nośnej konstrukcji 30x30 mm zapewnia odpowiednią stabilność namiotu imprezowego. Jednak kobiety z pewnością docenią aluminiowe wykonanie konstrukcji.

Konstrukcja aluminiowa

jest znacznie lżejsza i wygląda też znacznie bardziej estetycznie niż stal. Pomimo lżejszej konstrukcji aluminiowy namiot imprezowy ma wystarczającą stabilność i wytrzymałość.

Konstrukcja aluminiowa z profili sześciokątnych

Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na odpowiedni namiot imprezowy, a szukają czegoś wyjątkowego, z pewnością przypadną do gustu namioty imprezowe z profilem sześciokątnym - flagowiec wśród namiotów imprezowych - o wysokiej wytrzymałości i pełnym wyposażeniu. Są to profesjonalne namioty imprezowe, które już wyglądają luksusowo i solidnie. Ale pomimo masywnych konstrukcji, nawet te namioty imprezowe nie straciły największych zalet, takich jak szybkość demontażu, mobilność i  łatwość przechowywania. Jest to najmocniejsza, całkowicie aluminiowa konstrukcja, jaka obecnie jest  na rynku. Sześciokątny kształt nogi nośnej zapewnia doskonałą stabilność, a przy odpowiednim zakotwieniu namiot jest odporny nawet na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe.

Plandeki dachowe i boczne

Każdy namiot imprezowy posiada również plandekę dachową, która jest wykonana z wodoodpornego materiału Oxford 800D. Do wyboru mamy 6 kolorów: biały, żółty, czerwony, zielony, niebieski i czarny. Potrzebujesz białego dachu i niebieskich ścian bocznych? U nas to nie problem, możesz dobrać kombinację kolorystyczną wedle własnych potrzeb.

Ściany boczne można łatwo przymocować do plandeki dachowej za pomocą rzepów. Dzięki dodanym ścianom bocznym zyskujesz ochronę przed wiatrem, a przebywaniu w namiocie nie przeszkodzi żadna pogoda.

Kotwienie

Jednak, aby mieć pewność, że namiot imprezowy nie zostanie zdmuchnięty przez wiatr, zalecamy prawidłowe zakotwienie namiotu. Prostszą alternatywą dla kotwienia jest obciążenie nóg namiotu obciążnikami wodnymi. Mogą być  one wypełnione wodą lub piaskiem i mogą być układane jeden na drugim. W ten sposób możesz mocno zakotwić namiot imprezowy nawet na powierzchni, na której nie ma możliwości wbicia szpilki kotwiącej.

Do namiotów można dokupić torby transportowe, pokrowce ochronne, inne akcesoria i części zamienne