Tel.: 883 752 738
Koszyk 0,00 zł

Częste pytania

Jaki jest czas dostawy?

Czas dostawy wynosi 1-3 dni robocze. Wszystkie zamówienia staramy się wysyłać w dniu ich otrzymania.

Czy można uzyskać rabat lojalnościowy lub hurtowy?

Oczywiście, możliwe są rabaty lojalnościowe i hurtowe. W przypadku takiego zapytania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie.

Jaki jest czas gwarancji?

Okres gwarancji na nowy towar wynosi 24 miesiące, który biegnie od momentu otrzymania towaru przez Kupującego. Okres gwarancji na towar używany wynosi 12 miesięcy. Okres gwarancji na usługi (naprawę lub modyfikację przedmiotu) wynosi 3 miesiące. Okres gwarancji na przedmiotu wykonany na zamówienie wynosi 3 miesiące. Okres gwarancji dla nabywcy nie będącego konsumentem wynosi 12 miesięcy.

Sprzedawca udziela przedłużonej gwarancji na rozkładaną konstrukcję marki EXPODUM na okres 36 miesięcy dla konsumentów, którzy dokonali zakupu nowego produktu w okresie od 20 lutego 2020 r. do odwołania. Przedłużona gwarancja rozpoczyna się w dniu następującym bezpośrednio po upływie ustawowego 24-miesięcznego okresu gwarancyjnego. Przedłużona gwarancja może być udzielona tylko konsumentowi (tj. nie innym nabywcom końcowym).

Czy dach namiotu jest nieprzemakalny?

Plandeka dachowa jest oczywiście wodoodporna. Jest to materiał po wewnętrznej stronie powlekany gumą.

Czy namiot zmieści się do samochodu osobowego?

Całkowita długość złożonego namiotu wynosi 1,5 metra, dzięki czemu zmieści się w bagażniku mniejszego samochodu. Należy jednak złożyć tylne siedzenia.

Czy namiot da radę rozłożyć jedna osoba?

Przy mniejszych wymiarach (2x2, 2x3, 3x3) jedna osoba da sobie z tym radę, jednak rozłożenie namiotu będzie bardziej czasochłonne. Zalecamy jednak rozkładanie namiotu przez 2 osoby. Zapobiegnie to niestandardowym naprężeniom konstrukcji, a tym samym skrócenie jej żywotności.

Czy istnieje uniwersalny rodzaj kotwienia nadający się do betonu i do trawy?

Wymagania te spełniają obciążniki wodne, za pomocą których zakotwisz namiot na wszystkich powierzchniach (beton, kostka brukowa, trawa, piasek itp.)

 

Czy mogę kupić plandekę dachową w innym kolorze, niż ściany boczne?

Nie narzucamy zakupu namiotu tylko w jednym kolorze. Dach, a nawet każda ściana boczna może mieć inny kolor. Kolory można wybierać z dostępnych w naszej ofercie według własnego upodobania.

Czy mogę kupić u was zapasową nogę do namiotu, którego nie nabyłem w waszym sklepie?

W przypadku 90% namiotów imprezowych jego części są wymienne, ale musimy znać wymiary profilu i wysokość nogi. Najlepiej wysłać nam zdjęcie e-mailem. W najgorszym przypadku, jeśli część zamienna nie będzie pasować, zwrócisz ją do nas w ciągu 14 dni.

Dostałem uszkodzony towar, co robić?

Jak najszybciej skontaktuje się z nami telefonicznie/e-mailem, abyśmy mogli rozwiązać problem w sposób satysfakcjonujący. Takich sytuacji mamy bardzo mało, ale szybko sobie z nimi radzimy. Uszkodzony towar zazwyczaj wymieniamy w ciągu dwóch dni.

Jaka jest najwyższa wysokość wejścia do namiotu?

Poziomy regulacji wysokości namiotu to 1,75 m, 1,85 m, 1,95 i 2,05 m. Jeśli potrzebujesz namiotów z większą wysokością wejścia, oferujemy namioty z profili sześciokątnych.

Jaka jest najwyższa wysokość wejścia do namiotu z profili sześciokątnych?

Zakres ustawienia wysokości wejścia do namiotu wynosi od 1,9 m do 2,2 m.

Jaka jest gramatura plandeki dachowej 800D?

Gramatura plandeki dachowej wynosi 339gr/m2

Czy po każdym użyciu namiotu muszę zdejmować z niego plandekę dachową?

Nie jest to konieczne. Dach może pozostać na konstrukcji, nie trzeba go ściągać. W przypadku dłuższego przechowywania zalecamy dokładne wysuszenie plandeki dachowej, aby zapobiec tworzeniu się pleśni.

Czy części zamienne są stale dostępne?

Tak, części zamienne są dla naszych klientów zawsze dostępne. Nawet w przypadku produktów, których już nie sprzedajemy.

Czy na namiocie można nadrukować reklamę?

Oczywiście, na namiotach możemy wykonać nadruk kilkoma technikami. To zależy od wymagań klienta. Współpracujemy z kilkoma partnerskimi drukarniami, dzięki czemu możemy wykonać nadruk nie tylko z prostym tekstem i logo, ale również w dużym formacie i wielokolorowy. Wszystkie techniki drukowania są kolorystycznie trwałe.

Jak wygląda dostawa namiotu?

Namiot dostarczany jest w jednym opakowaniu. Konstrukcja namiotu zapakowana jest w karton, a wraz z nią pakowany jest dach i plandeki boczne. Plandekę dachową należy zamontować zgodnie z instrukcją. Plandeki boczne mocowane są do dachu namiotu za pomocą rzepów. Do rozpakowywania namiotu nie należy używać ostrych przedmiotów, aby uniknąć uszkodzenia plandeki.

Dlaczego namioty o konstrukcji z profili sześciokątnych są droższe?

Namiot o konstrukcji z profili sześciokątnych należy do namiotów profesjonalnych. Mają one długą żywotność i trwałość. Elementy konstrukcji wykonane są z grubościennego profilu aluminiowego, który ma kształt sześciokąta. Plandeki dachowe i boczne wykonane są z wysokiej jakości wodoodpornego materiału o większej gramaturze. Namiot sprzedawany jest w komplecie z akcesoriami.

Czy mogę wymienić konstrukcję aluminiową na stalową? Czy mój dach i ściany boczne będą pasować?

Jeśli miałeś klasyczny namiot z konstrukcją aluminiową z nogami o wymiarach 30x30mm, stalowa konstrukcja będzie pasować. Gdybyś jednak miał konstrukcję aluminiową z profili sześciokątnych, która posiada sześciokątny profil nogi, stalowa konstrukcja nie będzie pasować.

Czy można wykonać nadruk na torbie do namiotu?

Niestety obecnie nie mamy możliwości wykonania nadruku na torbie, ponieważ są tam zamki błyskawiczne i wiele razy pikowany materiał.

Czy kolory namiotu i nadruku są odporne na promieniowanie UV?

Kolory namiotu i na nadruku są trwałe, a więc odporne również na promieniowanie UV.

Ile śniegu utrzyma dach namiotu?

Namiot rozkładany nie jest przystosowany do dużych obciążeń dachu, dlatego zalegający śnieg należy regularnie z niego usuwać.

Czy do rozłożenia namiotu potrzebuję jakiś narzędzi?

Nie. Namioty wykorzystują system nożycowy, więc do ich rozstawienia nie są potrzebne żadne narzędzia.

Która konstrukcja jest bardziej odporna na wiatr: aluminiowa czy stalowa? I czy można ją określić dla wiatru w km/h?

Odporność na siłę wiatru zależy głównie od zakotwienia konstrukcji namiotu. Przy konstrukcji stalowej i aluminiowej krytyczną prędkość stanowi wiatr wiejący z prędkością 30 km/h. W przypadku konstrukcji z profili sześciokątnych -  do 70 km/h.

Jaki jest rozmiar torby do namiotu?

Oferujemy kilka rozmiarów toreb, które są w większości są dostosowane do rozmiarów naszych namiotów. Jeśli potrzebujesz kupić torbę do namiotu, którego u nas nie kupiłeś, wyślij nam mailem jego rozmiar. Szybciej znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Mam konstrukcję innego producenta. Czy wasz dach będzie na nią pasował?

Zalecamy zmierzenie starego dachu przed zakupem nowego. Na 99% powinien pasować, ale istnieją nietypowe namioty, w których może być problem. Nie tylko w obwodzie namiotu, ale także w rozmiarze masztu. To sprawi, że dach będzie mocniej napięty i może ulec uszkodzeniu.

Czy mogę używać moskitier ze wszystkich stron namiotu?

Moskitiera dostępna jest w rozmiarach 3m, 4,5m i 6m. Można ją stosować do wszystkich podanych wymiarów namiotów. Według własnego uznania można ją łączyć ze ścianami bocznymi. Można ją również zamontować po przeciwległych stronach namiotu.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas