Tel.: 883 752 738
Koszyk 0,00 zł

Wynajem namiotów

Dlaczego lepiej kupić namiot niż go wynająć?

Namioty nożycowe są świetne ze względu na wszechstronność ich użytkowania. Nie ma znaczenia, czy odbywa się impreza na zewnątrz, czy we wnętrzu - namioty imprezowe możesz wykorzystać w dowolnym miejscu.

Jeśli czeka Cię jednorazowa impreza, a nie masz do dyspozycji szybkorozkładanego namiotu nożycowego, prawdopodobnie najpierw pomyślisz, że możesz go pożyczyć. Ze względu na jedno wydarzenie nie warto kupować namiotu i wolisz wynająć. Tak jednak nie jest.

Ostateczna cena wynajmu namiotu wzrośnie.

Z praktyki wiemy, że znacznie taniej jest namiot kupić. Wyobraź sobie najczęstszą sytuację: potrzebujesz namiotu imprezowego na weekend. nie ma znaczenia, czy chcesz namiot na wesele, wystawę, targi czy uroczystość domową. Po prostu potrzebujesz namiotu na 1 lub 2 dni.

Prenájom stanov ma napr. na záhradnú oslavu

Wynajem namiotów zaczyna się od około 100 do 200 zł za namiot za 1 dzień, ale są to najmniejsze wymiary. Znajdziesz również oferty, w których płacisz od metrów kwadratowych namiotu. To zawsze zależy od konkretnego dostawcy. Haczyk polega na tym, że za tę kwotę dostajesz tylko konstrukcję i plandekę dachową. Ściany nie wliczają się do tej kwoty.

Jeśli chcesz zabezpieczyć towar lub zapewnić odwiedzającym namiot ochronę boczną, musisz dodatkowo zapłacić. Dodaj również cenę za dostawę, ew. benzyna za odbiór i zwrot namiotu, a cena za wynajem znacząco wzrośnie.

Wynajęty namiot rzadko bywa nieuszkodzony

Jednak tuż za rosnącą ceną odkryjesz inne wady: najczęściej jest to stan wynajmowanego namiotu. W zdecydowanej większości przypadków wymagasz, aby namiot wyglądał dobrze. Jednak namioty do wynajęcia zwykle nie spełniają takich wymagań. Nie miejmy złudzeń: jeśli ktoś ma coś pożyczonego, nie traktuje tego jak własne.

Przy wynajmie dostaniesz wtedy namiot, który w najlepszym razie jest poobijany, ale często też brudny, podarty, w najgorszym przypadku są już wyraźne uszkodzenia konstrukcji. Jeśli kiedykolwiek składałeś coś powyginanego, pokrzywionego lub złamanego, wiesz, co mamy na myśli. Stan namiotów służących do wynajmu nigdy nie będzie stuprocentowy. Jest to towar konsumpcyjny więc najemcy wymienią go na nowy, jeśli będzie już w stanie nadającym się na złom.

Zachowaj ostrożność podczas odbierania i zwracania namiotu

Z powyższym wiąże się jeszcze jedna nieprzyjemna rzecz. Niewiele osób sprawdza namiot na miejscu przed jego odbiorem, choć ponoszą za niego odpowiedzialność materialną, zapisaną w umowie. Jednak firma wypożyczająca namiot zawsze sprawdza jego stan przy zwrocie. Otrzymujesz namiot "używany", który zwracasz w takim samym stanie, ale najemca odmawia zwrotu kaucji. Kaucję zawsze wpłacasz przy odbiorze namiotu. Pomysł jest dobry, najemca zabezpiecza się, aby namiot nie wrócił zniszczony. Niestety zdarza się, że kaucja jest nadużywana i najemcy bezpodstawnie odmawiają jej zwrotu , ponieważ liczą na to, że nikt nie będzie się kłócił z powodu "paru złotych".

Wynajęty namiot może nie reprezentować Cię właściwie

Reklamný jarmočný stan

Ostatnią rzeczą, o której chcemy wspomnieć, jest to, że szczególnie podczas prezentacji swoich usług lub produktów wrażenie, które tworzysz, jest bardzo ważne. Dlatego dobrze jest, jeśli namiot wygląda jak nowy, czyli  jest nieuszkodzony i niezabrudzony. Dodatkowo, jeśli masz własny namiot, możesz go dostosować według własnego uznania. Na przykład nadruk reklamowy na dachu lub ścianach bocznych. To już znaczący krok w kierunku odróżnienia się od konkurencji. Wynajęte namioty nigdy nie dadzą Ci takiej możliwości.

Kupno nowego namiotu jest zazwyczaj korzystniejsze

Kiedy zdasz sobie sprawę ze wszystkich wad i obliczysz całkowity koszt namiotu, który nigdy nie będzie w idealnym stanie, przekonasz się, że za kwotę wynajmu namiotu na dwa dni + naprawdę znikomą dopłatę będziesz mógł kupić nowy wysokiej jakości namiot imprezowy, który możesz dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo masz pewność stabilnej konstrukcji i łatwego montażu.

Uwierz nam - nawet jeśli uważasz, że potrzebujesz go tylko raz, np. na wspomniany ślub wykorzystasz go jeszcze wiele razy.