Tel.: 883 752 738
Koszyk 0,00 zł

8 wskazówek na super grilla

Idealny grill? Myśl o gościach, nie bój się deszczu

Lato nieodłącznie kojarzy się z grillem Świadczą o tym m.in. regularnie ogałacane półki sklepowe z grillowymi specjałami. Zwłaszcza w weekendy. Jeśli posiadasz również dom z ogrodem lub tarasem, zdecydowanie powinieneś przynajmniej raz na jakiś czas zorganizować grilla. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś lub Twój ostatni grill był katastrofą, przeczytaj nasze wskazówki, jak zorganizować grilla, na którym wszyscy będa dobrze się bawili i który wszyscy będą chwalić.

Grilla planuj jeszcze przed zakupami

Nákup na grilovačku

Dobrego grilla nie zaczyna się od porannych zakupów na popołudniową imprezę. Jeśli chcesz, aby wszystko było idealne, zaplanuj wszystko dokładnie na kilka dni przed wydarzeniem. Ilość gości, ilość naczyń, ręczniki jednorazowe, dekoracje, napoje, warto też uprzedzić sąsiadów. I koniecznie sprawdź grilla. Spójrz na jego funkcjonalność i stan po ostatnim grillu. Może nie jest idealnie czysty, a przypalone resztki na grillu nie dodają estetyki. Sprawdź też pogodę.

Nie bój się deszczu

Záhradný párty stan

Gdy na grilla ma przyjść więcej gości, często jest problem z dobraniem wszystkim pasujących terminów, nie mówiąc już o zaplanowaniu grilla w zależności od tego, kiedy będzie ładna pogoda. Jednak nawet deszcz nie powinien Cię powstrzymać, ponieważ z łatwością możesz uratować zaplanowaną rozrywkę korzystajac z namiotów. Namiot imprezowymożesz rozstawić w kilka minut. Z nimi żadne kaprysy pogody nie mogą Cię zaskoczyć. Można założyć do nich ściany boczne, dzięki czemu będziesz chroniony nawet w przypadku wiatru. Problemu nie ma nawet wtedy, gdy pogoda zmienia się w ostatniej chwili. Namioty możemy dostarczyć w ciągu 24 godzin.

Poznaj gusta swoich gości

 Zanim pójdziesz kupić składniki, postaraj się stłumić swój egoizm i dowiedz się, jakie są gusta i preferencje Twoich gości. Oczywiście jesteś królem w domu i każdy powinien szanować, że danie główne to Twój wybór. Przygotuj jednak dla gości coś, co im się spodoba. Nie będziesz się stresował i zyskasz w oczach gości.

Nie skupiaj się tylko na grillu

Zapewne każdy z nas miał już za sobą grilla, na którym jedzenie było super przygotowane, ale zabawy nie było. Niestety zawsze jest to wina gospodarza. Nie lekceważ tego i nie zostawiaj  tworzenie atmosfery komuś innemu. Oczywiście zawsze dobrze jest zaangażować żonę lub partnerkę, ale zwykle bawi się ona tylko z obecnymi paniami. Faceci potrzebują między sobą faceta, więc bądź wśród nich podczas grillowania. Upewnij się więc, że nie zapomnisz o obowiązkach wobec gości. Każdy dobry kucharz powinien również osobiście podawać swoje jedzenie gościom.

Korzystaj z przydatnych narzędzi

Grilovanie na záhrade

Sztuka grillowania cały czas idzie do przodu, co oznacza, że ​​w tej branży pojawia się coraz więcej ciekawych gadżetów. Jednak nie chcemy, abyś elektronicznie monitorował temperaturę w grillu i tym podobne. Chodzi raczej o rzeczy praktyczne. Są też bardziej powszechne i niezbędne np. fartuch ochronny. Może być Ci w nim trochę cieplej, ale nie będziesz chodził poplamiony tłuszczem wśród gości. Świetnie sprawdzą się aluminiowe tacki. Używaj również narzędzi do grillowania - szczypce do obracania lub specjalnego rusztu do ryb, ułatwisz sobie pracę i nie poparzysz siebie ani innych. Kupuj też lepszej jakości brykiet na ważne wydarzenia, absolutnie najlepiej, jeśli już go wypróbowałeś. I jeszcze jedna dobra rada - jeśli podczas grillowania dokuczają Ci owady, umieść kawałki cytryny i lawendę wokół grilla i stołów, a  na pewno odstraszysz nieproszonych gości.

Nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu 

Pivo a grill

Choć może to brzmieć prawie jak bluźnierstwo, grillowanie to nie tylko piwo. Oczywiście piwo idealnie nadaje się do dań z grilla, ale szkoda byłoby się nim ograniczać. Letnie temperatury nie sprzyjają  alkoholowym napojom, ale nie przegap okazji, aby zaskoczyć znajomych domowym drinkiem. A jeśli nie chcesz lub nie możesz pić alkoholu, nie ma nic lepszego niż dobrze schłodzona domowa lemoniada. Właściwie zawsze jest ona odpowiednia, bo przecież trzeba czasami zmienić napój :-)

Bądź oryginalny

 Jeśli jesteś kreatywny i lubisz oryginalne doznania, połączenie przydomowego ogrodu, grilla i pomysłów jest nieocenione. Udekoruj całą przestrzeń. Na przykład możesz wymyślić grilla tematycznego. Wysokiej jakości średniowieczny raut jest absolutnie wspaniały. Super jest również wieczorowe lub nocne grillowanie. Wystarczy dobrze ustawić pochodnie z ogniem + dodać kilka składników, takich jak odpowiednie dekoracje i dobrze dobrana muzyka, a nawet ze zwykłego garden party będzie wydarzenie, które będziecie wspominać ze znajomymi na lata. Ponownie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego namioty imprezowe. One też mogą przyczynić się do wspaniałej imprezy.

Nie zapomnij o upominku dla gości

Mamy nadzieję, że o tym wiesz, ale nie zapomnij, że na końcu imprezy gości należy obdarować upominkiem. Z własnego doświadczenia wiemy, że po grillu zostaje dużo jedzenia. Zostaw sobie to, co jeszcze jesteś w stanie zużyć, a reszty możesz się "elegancko" pozbyć, szykując dla gość i małe "prezenty" pożegnalne. Oni się ucieszą, że coś dostaną, a Ty będziesz zadowolony, że nie zostanie Ci pełna lodówka.